نشست هم‌اندیشی مؤسسات خیریه‌ای و وقف برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست هم‌اندیشی موسسات خیریه‌ای و وقف روز دوشنبه۲۶ تیرماه با حضور دکتر محمد قربانی گلشن‌آباد معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی، دکتر حسینعلی جاهد مدیرکل امور خیرین و‌ توسعه وقف و جمعی از خیرین، واقفین و مسئولان موسسات خیریه در سالن ۹دی سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر قربانی به اشتراک گذاشتن تجریبات موفق در حوزه خیرین و توسعه وقف را از نتایج این جلسات عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک ظرفیت بی‌نظیر در کشور بوده و این ظرفیت در خدمت مجامع خیریه کشوری است فلذا آمادگی داریم به صورت خیرخواهانه امکانات و ظرفیت‌های علمی و‌ پژوهشی این دانشگاه را در اختیار خیریه‌ها و خیرین قرار دهیم.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی از فراهم شدن مقدمات راه‌اندازی بنیاد واقفین و خیرین دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود: این بنیاد با هدف شناسایی و ارائه راهکار برای حل و رفع مسائل و مشکلات خیریه‌ها در حوزه دانشگاهی و آسیب‌های اجتماعی فعالیت خواهد داشت. این بنیاد به هیچ‌وجه رقیب موسسات خیریه نیست و هیچ‌گونه موازی کاری با فعالیت خیریه‌ها ندارد.

دکتر قربانی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن دو خبرگزاری آنا و ایسکانیوز و روزنامه فرهیختگان، ظرفیت بسیار خوبی در حوزه رسانه‌ای کشور دارد که می‌تواند در اختیار توسعه فعالیت‌های موسسات خیرین و واقفین قرار گیرد.

در ادامه این نشست موضوعاتی از جمله مسئله‌شناسی و آسیب‌شناسی فعالیت‌های مرتبط با وقف و امور خیریه، بررسی اولویت‌های فوری و اساسی کشور به ویژه حوزه علم و فناوری و نیازمند به حمایت خیرین و واقفین، ارائه تجربیات موفق و تبادل‌نظر در خصوص همکاری‌های آتی در حوزه خیرین و توسعه وقف مورد گفت‌وگو و بررسی قرار گرفت.

در این نشست مدیران عامل و نمایندگان خیریه بنی‌هاشم تهران، خیریه محرومیت‌زدایی از مناطق محروم کشور، خیریه وفاق سبز علوی کشور، خیریه حضرت فاطمه زهرا (س)، خانه EB نهاد حمایتی از بیماران پروانه‌ای، خیریه ام‌ابیها فاطمه‌الزهرا (س)، بنیاد علم و فناوری جمیلی و دیگر مؤسسات خیریه حاضر در جلسه به بیان نظرات و چالش‌های حوزه فعالیتی خود پرداختند.

لازم به ذکر است؛ آقای دکتر سروش مودب – مدیر اجرایی جشنواره به نمایندگی از آقای مهندس جمیلی در این جلسه حضور یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *