همایش «به‌توان»

همایش «به‌توان» با شعار «رویاهات رو دوباره دنبال کن…» در روز سه شنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۲ با حضور جمعی از اندیشمندان و دانشمندان جوان ادوار گذشته در سالن دهشور دانشکدگان علوم دانشگاه تهران برگزار شد.

این همایش تحت حمایت جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان می‌باشد که هفتمین دوره این رویداد علمی در آذر ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد و به حمایت از ایده‌پردازان و کسب و کارهای نوپا در حوزه علوم‌پایه می‌پردازد.

از محورهای این جشنواره می‌توان شیمی، فیزیک، علوم زیستی، زمین شناسی، ریاضی و علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی را نام برد.

این جشنواره تلاش می‌کند از ظرفیت جوانان مستعد و نخبگان برای توسعه علم و فناوری کشور استفاده نموده و تولید علم در کشور را نهادینه نماید.

سخنرانی چهره‌های شاخص با شعار “به‌توان انگیزه و امید” و همچنین سه پنل تخصصی با موضوع‌های «به‌توان علم در زندگی روزمره»، «به‌توان علم در کسب و کار» و «به‌توان آینده هوش مصنوعی» از برنامه های اصلی این همایش به‌شمار می‌رود.

مهندس ابراهیم جمیلی، رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان حمایت از افراد و ایده‌های برگزیده نشده جشنواره‌های گذشته با شیوه‌های توانمندسازی، سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی را از اهداف این همایش دانست.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد فضای امید و انگیزه در جوانان به‌خصوص دانشمندان جوان از انگیزه‌های ما در برگزاری این همایش بوده‌است و در نظر داریم با ایجاد ارتباطی موثر بین مخاطبان و سرمایه‌گذاران با تشویق ایده‌پردازان، به ارتقاء و پرورش ایده‌ها بپردازیم.

همچنین در راستای این همایش، حضور چندین مربی کسب و کار با هدف رشد و مشاوره به ایده‌های منتخب نشده در جشنواره‌های پیشین، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین فضای نمایشگاهی شامل بخش اشتغال، معرفی صنایع و استارت‌آپ‌های موفق که با هدف جذب افراد و گسترش ایده‌هایی که باعث ارتقاء سطح کیفی آنها شود، از نکات مثبت به شمار می رود.

مهندس جمیلی یادآور شد: رشد جشنواره و تبدیل آن به جایگاه مناسب در عرصه بین‌الملل از اهداف پیش‌روی این رویداد علمی می‌باشد که امید است در آینده نزدیک شاهد رشد و درخشش جوانان و اندیشمندان این مرز و بوم در جوامع بین الملل باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *